Përballja e rivalëve të vjetër në Kampin Nacional mes Prishtinës dhe Lirisë, formacionet zyrtare

Prishtina do të përballet me Lirinë në Kampin Nacional në Hajvali në kuadër të xhiros së pestë në Albi Mall Superligë.

Dy rivalët e vjetër të futbollit kosovar do t’i masin forcat në një ndeshje që pritet të jetë tejet interesante.

Kryeqytetasit kanë tetë pikë nga katër duele të zhvilluara dhe duan fitoren e radhës ndaj Lirisë.

Në anën tjetër prizrenasit pas fitores së parë synojnë të shkaktojnë befasi.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nka, Bytyqi, Useini, Sinani, Muja, Islami, Krasniqi, Pefqeli, Kryeziu, Hyseni, Blesa.

Liria:

/Gazeta Olle/

Dukagjini për fitoren e parë, Ballkani për vazhdimësi – formacionet zyrtare

Dukagjini ndal Ballkanin, nuk ka fitues as në ndeshjen Prishtina – Liria