Për kë po mendon Pique

Gerard Pique i ka bërë thirrje bashkëlojtarëve te Barcelona për ta kthyer vëmendjen e tyre shpejt të përplasjes kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve.

Barcelona humbi dje kundër Malagas, në shtëpi me rezultat 1:0.

Por pavarësisht humbjes që mund t’i kushtoj me titull të kampionit, Barcelona ka kthyer kokën kah ndeshja kundër Manchester Cityt, ndërsa Gerard Pique kërkon fitore.

“Ajo ishte një nga ato ndehshje ku ne thjesht nuk mund të gjenimin golin. Por ne duhet ta kthejm faqën sepse të martën, kemi ndeshjen më të rëndësishme të vitit”, u tha ai gazetarëve

“Ekipi është në rrugën  duhur dhe ne nuk mund të lemë që kjo humbje të na jap teposhtëzën. Të gjitha ekipet do të humbin pikë. Ne duhet të shohim përpara”.

“City është një ekip që luan mirë me kundërsulmet dhe që mund të na shkaktojë problem”, shtoi ai.