Për fitore edhe në Atletico Madrid

Trajneri i Barcelonës, Luis Enruqie, është shprehur i lumtur me fitoren e ekipit të tij pas ndeshjes ndaj Atletico Madridit.
Ky i fundit ka folur edhe për ndeshjen kthyese duke treguar se udhëtojnë për fitore.

“Ne prapë fituam kunder Atleticos, një kundërshtar i vështirë. Në pjesën e dytë në ishim një ekip tjetër dhe kishim më shumë shanse.
Mund të shënonim më shumë. Sapo i shikova shanset, ne krijuam shumë. Kartoni i kuq i Torres ishte vendim i drejtë? Absolutisht. Ndeshja kthimit? Ne shkojmeë atje për të fituar si çdo herë.”/Olle