Pepe s’di si të veprojë pas golit të Ronaldos, kap sigurimin e stadiumit dhe e bashkon me ekipin

Kombëtarja e Portugalisë ka fituar ndaj Irlandës në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës me rezultatin 2:1.

Portugalia ishte duke humbur me rezultatin 0:1, por CR7 u shfaq në skenë dhe realizoi dy herë, fillimisht në minutën e 89’të – pastaj edhe në minutën e 95’të.

Pas golit të dytë që ishte edhe i fitores, tifozët dhe lojtarët ‘shpërthyen’ në festë.

Pepe, mbrojtësi i Portugalisë, nuk dinte si të vepronte dhe tek festa me lojtarët, ai kapi sigurimin që po qëndronte për të ruajtur qetësinë dhe e bashkoi me pjesën e futbollistëve.

Padyshim një moment komik ky:

Pepe grabs onto security guard while celebrating Ronaldo’s 111th goal from soccer

Zbulohet personi me ndikim të madh që i tha Al Khealifit mos ta shesë Mbappen

Drita publikon formacionin zyrtar ndaj Kosovës U21