Pejës i takon derbi

Peja e ka fituar derbin e qytetit, duke e mposhtur Besën (90:65), në ndeshjen e fundit të xhiros së 22-të të ETC Superligës.

“Verdhezinjtë” ishin gjatë gjithë kohës më të mirë se rivali lokal dhe fituan me meritë. Në duelin tjetër, Trepça e mposhti Kastriotin, duke i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në “Play-Off”.

ETC Superliga

Rezultatet

Kosova e Re Bashkimi – Golden Eagle Ylli 87:75

Sigal Prishtina – Vëllaznimi 102:51

Trepça – Kastrioti 101:92

Peja – Besa 90:65

Renditja

Sigal Prishtina                         43

Peja                                         41

Kosova e Re Bashkimi            36

Golden Eagle Ylli                   33

Trepça                                     33

Vëllaznimi                               27

Besa                                        26

Kastrioti                                  25