Peja nuk ndalet

Skuadra e Pejës nuk ka të ndalur. Kësaj radhe pejanët kanë arritur fitore si mysafirë i Trepçës duke mposhtur këta të fundit me rezultat 96:73

Fillimi i ndeshjës ishte i baraspeshuar nga të dyja skuadrat por ishin pejanët, të cilët me lojë të shpejt dhe aksione të bukura arritën që në pushim të shkonin me reuzltat 44:32.

Edhe dy periudhat e fundit ishin të dominuar nga udhëtuesit të cilët ishin të pandalshëm duke shëunar pothuajse nga secila pozitë. Nga ana tjetër basketbollistët mitrovicas nuk arrinin assesi që të tregonin diçka më shumë duke humbur ndeshjen me rezultat 96:73.

 

trepqa

 

 

Peja