Peja kërkon vazhdimësinë

Ndeshja e dytë gjysmëfinale e fazës së ‘play-offit’ ndërmjet Pejës dhe Kosova e Re Bashkimit, pritet të zhvillohet në palestrën ‘Karagaçi’.

Gjatë fazës së kampionatit pejanët kanë arritur katër fitore në përballje me prizrenasit duke qenë superior.

Bashkimi do të mundohet që të befasoj pejanët në këtë përballje ku ‘verdhezinjët’ llogariten favorit në këtë përballje. Ndeshja pritet të zhvillohet me fillim nga ora 19:00