Peja kërkon ‘hakmarrje’ ndaj Yllit

Java e 25-të në ETC Superligën në Basketboll do të nis sot me ndeshjen ndërmjet Pejës dhe Golden Eagel Yllit, e cila zhivllohet në palestrën ‘Karagaçi’. Peja është duke kaluar formë fantastike në Superligë, sikurse edhe skuadra e Yllit.

Pejanët do të kërkojnë të vazhdojnë ecurin pozitive dhe të ‘hakmerrën’ për humbjen e pësuar në Suharekë ndaj Yllit. Nga ana tjetër suharekasit, do të mundohen të befasojnë pejanët e favorizuar në këtë përballje.

 

qiftet

renditja