Peja feston

Skuadra e KB Pejës sot feston 22 vjetorin e krijimit të klubit. Në faqën zyrtare në ‘Facebook’, skuadra e Pejës, ka vendosur që të publikoj historinë e saj 22-vjeçare, duke informuar tifozët e basketbollit rreth historisë së tyre.

“Sot behen 22 vite kur zyrtarisht u krijua KB PEJA! Gjate dites se sotme do ju publikojme historine e klubit tone dhe shume fakte interesante te cilat mund to mos i dini!”, shkruhej në faqën zytare të klubit pejan.