Peja e fortë për Yllin

Xhiroja e 25-të në ‘ETC Superligën’ në Basketboll, do të nisur të premten me ndeshjen ndërmjet Pejës dhe Golden Eagel Yllit, e cila zhvillua në palestrën ‘Karagaçi’ në Pejë.

Skuadra vendase është duke kaluar formë fantastike në Superligë, teksa e mundi Yllin me rezultat 84:72.

Janou Rubin lojtari i Pejës ishte më i dalluari ne këtë takim me 19 pikë, 19 asistime dhe nëntë kërcime.

Në këtë javë në program janë edhe këto ndeshje: Vëllaznimi – Kastrioti, Besa – Trepça dhe Sigal Prishtina, Kosova e Re Bashkimi. Peja i prinë tabelës me 46 pikë.