Peja 2:0

Skuadra e Pejës ka shënuar fitoren e dytë në fazën e play-offit pasi ka mposhtur Trepçën si mysafire me rezultat bindës 81:60, në një ndeshje të dominuar nga pejanët.
Pas kësaj fitoreje Peja, tashmë ka regjistruar fitoren e dytë dhe i duhet vetëm edhe një fitore për të sigruar finalen e paly-offit.