Pedro nuk largohet nga Barcelona

Sulmuesi i Barcelonës, Pedro, ka vendosur të luftojë për një vend  te Barcelona, duke refuzuar ofertat e skuadrave angleze për të.

Ai dëshirohej nga Arsenali, Chelsea, Manchester City dhe Liverpooli.

Sipas ‘The Mirror’, lojtari ka biseduar me trajnerin e Barcelonës, Luis Enrique, dhe vendimi i tij është se dëshiron të luftojë për një vend në skuadër, pavarësisht se para tij janë Suarez, Messi dhe Neymar.