Pau Gasol rikthehet të luaj basketboll, kjo do jetë skuadra e tij e re

Po rikthehet aty ku e nisi karrierën.

Legjenda e basketbollit spanjoll, Pau Gasol do të jetë lojtari më i ri i Barcelonës, transmeton Gazeta Olle.

Lajmi është bëri i ditur nga mediat spanjolle dhe ato evropiane të basketbollit.

40 vjeçari ka nënshkruar me skuadrën deri në fund të stinorit aktual.

Ai do të provojë të bëhet gati për lojrat olimpike ku dëshiron të paraqitet për herë të fundit me Spanjën para se ta mbyllë përfundimisht karrierën.

Përndryshe, Barcelona aktualisht është lidere e Euroligës së basketbollit ndërsa titullin e kërkon edhe në ligën spanjolle./GazetaOlle/