Pastore e pranon: Messi dhe Ronaldo janë..

Ylli i Paris Saint- Germain, Javier Pastore nuk e sheh veten si lojtari më i mirë në botë , duke theksuar se Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi janë në një nivel tjetër.

Legjenda e Manchester United, Eric Cantona kishte deklaruar me guxim ditë më parë se argjentinasi është lojtar më i mirë rreth në botë, duke injoruar dy fituesit e ‘Topit të Artë’ , Ronaldon dhe Messin.

Lavdërimi i francezi u prit mirë nga Pastore, por25 -vjeçari nuk e beson se ai duhet të konsiderohet më i mirë se ylli i Real Madridit dhe patrioti i tij Messi.

“Cantona ka mendimin e tij dhe unë e falënderoj atë për lavdërimin e tij”, u tha ai gazetarëve. “Megjithatë, unë nuk e ndajnë mendimin e tij. Unë nuk e krahasoj veten me më të mirët.  Cantonas i pëlqen futbolli i mirë dhe golat, por unë mendoj se Messi dhe Cristiano Ronaldo janë lojtarë të pabesueshme”.