Pas shkëlqimit me Barcelonën, dy skuadra italiane kërkojnë Rey Manajn

Rey Manaj ishte lojtari më i mirë i Barcelonës në miqësoren e zhvilluar ndaj Gimnastic disa ditë më parë.

Ai shënoi het-trik në debutimin e tij me ekipin A të katalanasve, ndërsa kjo paraqitje solli një rritje të kërkesave në treg për sulmuesin shqiptar.

Sassuolo ka qenë klubi i parë nga Serie A që ka shprehur interesimin.

Por nuk është vetëm ky klub, pasi Manajn e kërkon edhe një tjetër klub i elitës italiane.

Bëhet fjalë për Venecian, e cila këtë sezon ka prekur një sukses historik duke u kthyer në elitë pas shumë e shumë vitesh.

Venecia po mendon të krijojë një grup të mirë për sezonin e ri dhe emri i lojtarit shqiptar i josh për të plotësuar majën e sulmit.

Feyenoordi publikon një video fantastike nga udhëtimi në Kosovë, ku në fund u ndalën në barazim nga Drita

Drita prezanton aksionarin më të ri, afaristi Behar Shahini bëhet pjesë e bardhekaltërve