Pas pjesës së parë, këto skuadra largohen nga Bundesliga

Kanë përfunduar pjesët e para të javës së fundit në Bundesligë.

Pas 45 minutave të parë, nga elita e futbollit gjerman largohen Hamburger SV dhe Paderborn.

Në të parën aktivizohet Valon Behrami, në të dytën Alban Meha.

Në barazh në bazë të këtyre rezultateve shkon Stuttgarti.
Rezultatet pas pjesës së parë

Borussia M. – Augsburg                1:0

Bayern M. – Mainz                          1:0

Dortmund – Werder B.                3:1

Frankfurt – Bayer L.                     2:1

Hamburger – Schalke                  0:0

Hannover – Freiburg                  1:0

Hoffenheim – Hertha                1:0

Koln – Wolfsburg                        1:2

Paderborn – Stuttgart              1:1

 

Tabela e pjesës së poshtme pas pjesëve të para:

13. Hannover  37

14. Hertha        35

15. Freiburg     34

16. Stuttgart     34

17. Hamburger 33

18. Paderborn    32