Pas një beteje me kancerin, ndërron jetë futbollisti legjendar

Portieri legjendar i Rangers, Andy Goram, ka vdekur në moshën 58-vjeçare pas një beteje të shkurtër me kancerin.

Goram bëri 260 paraqitje për Rangers ndërmjet viteve 1991 dhe 1998 dhe fitoi pesë tituj të ligës, tre Kupa Skoceze dhe dy Kupa të Ligës.

Ish-portieri i Oldham Athletic dhe Hibernian fitoi 43 ndeshje për Skocinë dhe ishte portieri i parë për Kampionatin Evropian Euro 92 dhe atë Euro 96 në Suedi dhe Angli respektivisht.

Në një deklaratë të Rangers thuhej:

“Klubi i Futbollit Rangers sot me pikëllim të thellë njofton vdekjen e portierit tonë legjendar, Andy Goram, pas një beteje të shkurtër me kancerin.

Mendimet e drejtorëve, drejtuesve, lojtarëve dhe stafit janë sot me familjen e Andyt dhe do të kërkonin që privatësia e tyre të respektohet në këtë kohë të trishtuar. Detajet e funeralit do të komunikohen në kohën e duhur”.

Zyrtare: Vushtrria prezanton transferimin e ri, nënshkruan me mesfushorin

SC Gjilani konfirmon mbylljen e bashkëpunimit me tetë futbollistë