Pas largimit të Valon Berishës, Fortuna Duseldorf dëshiron transferimin e futbollistit ‘kuqezi’

Mesfushori kuqezi, Klaus Gjasula nuk preferon të luajë në Bundelsiga 2, pasi skuadra e tij Paderborn e humbi këtë edicion statusin e skuadrës elitare në futbollin gjerman.

Gjasula ishte njëri nga futbollistët kryesor në skuadrën e Padernbornit e cila për fat të keq nuk arriti të mbijetojë, dhe kjo ka bërë që ai të mendojë ndryshimin e skuadrës.

Gjasula kishte më herët një ofertë nga Fortuna Duseldorf por edhe kjo skuadër e humbi statusin në Bundesliga I, kështu që mesfushori agresiv pritet të zgjedh një skuadër tjetër për ta vazhduar karrierën.