Pas humbjes nga Atalanta, lojtarët e Milanit dënohen kështu

Humbja 2:1 ndaj skuadrës së Atalantas, e ka frustruar jashtëzakonisht shumë trajneri Sinsina Mihajloviq.

Ky i fundit pas humbjes ka deklaruar se lojtarët do të qëndrojnë në karantinë, deri në ndeshjen ndaj Juventusit, që zhivllohet javën e ardhshme.
“Jam i zhgënjyer me këtë humbje. Pas kësaj ne do të qëndrojmë në kamp të gjithë së bashku deri në ndeshjen ndaj Juventusit, dhe do të mundohemi të përmirësojmë lojën tonë”, u shpreh Mihajloviq./Olle