Pas Bledi Shkëmbit, Liria pritet të transferojë edhe Sebino Plakun (FOTO)

Liria nuk do të përforcohet nga Shqipëria vetëm me trajnerin Bledi Shkëmbi.

Ai me vete pritet të marrë një bagazh goxha të mirë, sidomos nga ish-skuadra e tij, Skënderbeu.

plaku3

Gazeta Olle mëson se super-përforcimi i tyre pritet të jetë sulmuesi, Sebino Plaku.

Lojtari së fundi ishte me kontratë tek Skënderbeu, kurse u huazua tek Korabi.

plakuu

Më parë ka qenë pjesë e Partizanit të Tirans, Slask Wroclaw (Poloni), dhe shumë skuadra tjera.

Ky pritet të jetë njëri prej lojtarëve më të mëdhenj nga Shqipëria që kanë luajtur në Liri.

plaku

sebinoo