Partizani humb edhe në shtëpi

Partizani edhe pse e ka dominuar skuadrën norvegjeze Stromsgodset nuk ka mundur të shënoj fitore, duke u ndëshkuar në minutat e fundit me një gol në minutën e 95-të.

Për Partizanin u paraqitën Mentor Mazrekaj dhe Astrit Falziu, ndërsa për norvegjezët luajti Flamur Kastrati.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 3:1 në të mirë të norvegjezëve.

Skuadra e vetme nga Shqipëria në Evropa Ligë ka mbetur Kukësi.