Parma e Lilës ndalë Napolin, Fiorentina fiton derbin

Napoli nuk ka arritur të shënojë fitore për të vazhduar luftën për pozitën e tretë, duke u ndalur nga Parma në “Enio Tardini”.

Ndeshja u mbyll 2:2, ku për vendësit shënuan Palladino e Jorquera ndërsa për mysafirët Gabbiadini e Dries Mertens.

Në anën tjetër, derbi i nxehtë mes Empolit dhe Fiorentinës iu ka takuar ‘violave’, që fituan ngushtë 3:2.