Paris SG fitojnë Superkupën e Francës, mposhtin me lehtësi Nantes

Edicioni 2022/23 për skuadrën nga kryeqyteti francez ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme, duke arritur fitore të thellë në Superkupën e Francës.

Messi, Neymar dhe Ramos vulosën rezultatin final të finales, me brazilianin Neymar JR i cili arriti të shënonte dy herë, shkruan Gazeta OLLE.

Paris SG janë favoritët kryesor në futbollin francez përsëri, duke synuar të gjitha trofetë, me treshën e frikshme Neymar, Mbappe dhe Messi, do të synohet dhe Liga e Kampionëve, aty ku është fokusi kryesor i skuadrës nga Parku i Princave.

/Gazeta OLLE/

 

NBA në zi, ndërron jetë “Mbreti i Unazave”

Zyrtare: Donis Avdijaj prezantohet tek kampioni i Zvicrës