Para dy vitesh, ylli i Realit e kishte pagën më të vogël se të një futbollisti të Vala Superligës (FOTO)

Renovimi i kontratës së Asensios me Real Madridin rriti pagën e tij në 3.5 milionë euro për sezonin dhe klauzolën e tij në 350 milionë euro, por Marco Asensio nuk ka jetuar gjithmonë jetë e lluksi.

Në fillim të sezonit 2014/15, kur ai ishte 18 vjeç në Real Mallorca, njeriu që tashmë është ylli i Kampionatit Evropian të Under-21 në Poloni, fitonte vetëm 1.000 euro në muaj dhe jetonte me babain e tij.

Ai ka punuar në një supermarket, dhe me vëllanë e tij, i cili po studionte për t’u bërë polic.

Sot ai merr 3.5 milionë në sezon shumefish i 12 mijë euro.

asensio_1472062286-214775

Mbrëmë, Spanja U-21 e ka mposhtur 5:0 Maqedoninë U-21.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Asensio, i cili realizoi het-trik.

Asensio shënoi gola të bukur në minutat (16’, 54’ dhe 72’) për të kompletuar het-trikun e parë në karrierë si profesionist.

Derisa golat tjerë i shënuan Saul Niguez (10’) dhe Gerard Deulofeu (35’).

Asensio është votuar si lojtari më i mirë i ndeshjes, duke u vlerësuar me notën 9.9.

Image result for asensio spain