Pamje të rënda, herën e fundit ku Roma dhe Feyenoord u takuan, ndodhi një përleshje masive në Romë

Hera e fundit kur Roma dhe Feyenord janë ndeshur ka qenë në vitin 2015 në Romë.

Ndeshja e vlefshme për Europa League kishte eskaluar pas arritjes së tifozëve mysafir në kryeqytetin e Italisë.

Mbi 6000 tifozë holandez kishin marur rrugën për të ndjekur nga afër skuadrën e tyre të zemrës, pas eskalimit të situatës, dhjetra tifozë u lënduan ndërsa tre tifozë u denuan me nga një vit e gjysmë me burgim në Romë.

Dy tifozeritë do të udhëtojnë në Tiranë, ndërsa mësohet se në ditën e ndeshjes do të zbarkojnë afër 30.000 tifozë nga Roma dhe Rotterdam, për të ndjekur nga afër finalen e parë të Ligës së Konferencës.

/Gazeta OLLE/

Superliga vazhdon në fundjavë, duele vendimtare për t’i ikur barazhit

Caktohen stadiumet ku zhvillohen ndeshjet e barazhit