Pamje nga stërvitja e parë e Messit me PSG-në

Lionel Messi ka filluar stërvitjen e parë me skuadrën e tij të re, PSG.

Transferimi i argjentinasit te skuadra franceze ka ‘tronditur’ botën e futbollit gjatë ditëve të fundit, shkruan Gazeta Olle.

Por, si duket gjeniu ka filluar të ambientohet te klubi i tij i ri, ku tashmë ka filluar edhe stërvitjet.

34 vjeçari sot ka qenë i pranishëm në stërvitjen e parë të tij me skuadrën e PSG-së ku ishte i rrethuar edhe nga bashkëlojtarët e tij të rinj.

PSG-ja do të përballet me Strasbourgun të shtunën dhe sipas të gjitha gjasave kjo ndeshje mund të jetë edhe debutimi i Messit.

/Gazeta Olle/

Gjilani forcon edhe më shumë mesfushën, kompleton transferimin e Fabjan Beqjës

Sistemi VAR gati edhe në Shqipëri, fillon faza e fundit e trajnimit