Pamje nga lëndimi i tmerrshëm që e pësoi talenti i Liverpoolit, Harvey Elliott

Harvey Elliott ka pësuar lëndim horror në përballjen që Liverpooli e fitoi 3-0 ndaj Leeds United në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Ishte minuta e 59-të kur Pascal Strujik bëri një ndërhyrje të ashpër në talentin 18-vjeçar të The Reds, duke ia thyer këmbën.

Gjyqtari menjëherë ndaloi aksionin dhe i dha karton të kuq anëtarit të Leeds, por Elliott tashmë kishte mbetur me këmbë të thyer.

Stafi mjekësor reagoi menjëherë, duke u futur në fushë për t’i dhënë ndihmë e parë talentit të skuadrës mysafire.

Këmba e Elliott dukej qartë se ishte thyer dhe mund të thuhet se për të – sezoni ka përfunduar.

Reagimi i Jurgen Klopp ishte tejet i ashpër, pasi ishte një ndërhyrje horror dhe nga mbrapa, duke e lënë lojtarin e tij të shtrirë në fushë dhe me plot dhimbje.

Mbetet të konfirmohet se sa do të mungojë Elliott te Liverpooli pas ekzaminimeve mjekësore, të cilat pritet të kryhen nesër me detajisht.

Momente prekëse: Nderohet tifozi i zjarrtë i Gjilanit i ndarë nga jeta, të pranishëm edhe familjarët

Fitore spektakolare me rikthim e Real Madridit