Palestra Sportive në Prishtinë merr pamje të re

Ka përfunduar renovimi i Palestrës Sportive në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.
Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku ka njoftuar se me këtë investim kjo palestër ofron kushte shumë më të mira për sportistët dhe klubet.
Çeku përmes një postimi në rrjetin e tij social, Facebook, ka bërë të ditur se të gjitha punimet janë bërë me profesionalizëm, cilësi dhe sipas standardeve të FIBA.
Postimi i plotë:

Albi Mall Superliga vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së nëntë, luhet në Prishtinë dhe Podujevë

Llapi dhe Liria luajnë vetëm për tre pikët, formacionet zyrtare