Pajtohen Higuain dhe Mirante!

Agjenti i portieri të Parmas, Antonio Mirante, tregon se klienti i tij është sqaruar me sulmueisn e Napolit, Gonzalo Higuain, pasi të dy u përleshën të dielën pas ndeshjes Parma-Napoli 2:2.

Megjithatë, Silvano Martina i tha ‘Radio Kiss Kiss Napoli’ se çdo gjë mes lojtarëve tani është zgjidhur.

“Çështja është mbyllur pasi të dy lojtarët kanë sqaruar gjërat në telefon”, tha Martina.

“Unë e kuptoj, por unë besoj se deklaratat në TV janë bërë jo menjëherë, por më shumë se një orë përfundimit të ndeshjes”.

“Gonzalo Higuain është një kampion dhe një njeri i madh, gjëja e rëndësishme është që ajo që ndodh në fushë përfundon në fushë”.