Pa lëndime pas shembjes së një pjese të stadiumit në Holandë

Asnjë dëmtim nuk është raportuar pasi një pjesë e vogël e një tribune u rrëzua pjesërisht pas fitores 1-0 të Vitesse Arnhem në NEC Nijmegen.

Tifozët e Vitesse po kërcenin lart e poshtë në festim kur përafërsisht 35 prej tyre ranë disa metra ndërsa zona që ata zinin brenda Goffertstadion u shtrembërua.

Drejtori i ‘NEC’ Wilco van Schalk i tha transmetuesit kombëtar holandez ‘NOS’ se, sipas informacioneve të tij, askush nuk ishte lënduar.

Van Schalk tha: “Kishte një enë nën stendë dhe kjo parandaloi çdo gjë më serioze.”

Kryebashkiaku i Nijmegen, Hubert Bruls, bëri thirrje për një hetim të menjëhershëm pavarësisht asaj që dukej se ishte diçka e rastit.

Gjithashtu duke folur për NOS, Bruls tha: “Për fat të mirë, me sa dimë ne, askush nuk u lëndua. Unë dua një hetim sa më shpejt të jetë e mundur për atë që ndodhi këtu.”

Baden Fredriksen kishte shënuar golin e vetëm të lojës në minutën e 16-të për të ngritur Vitesse në të gjashtin në tabelën e Eredivisie.

Reagon Edon Zhegrova pasi ia siguroi tre pikë Baselit

Skuadrat e mëdha angleze duan transferimin e Asensios