Pa gola në derbi

Kampioni i Spanjës, Atletico Madrid ka bërë edhe një hap falës drejt mbrojtjes së titullit në La Liga, pasi ka barazuar me Sevillan 0:0.

Madje Sevilla ka qenë skuadër më e mirë gjatë tërë takimit dhe në këtë ndeshje i ka munguar vetëm goli.

Pas këtij barazimi, Atletico mbetet në vendin e tretë me 54 pikë, 6 më pak se sa Real Madrid që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.