Osmani te Besa, mungojnë Duraku dhe Qorraj

Kryesia e Besës është takuar me skuadrën. Pejanët kanë filluar edhe përgatitijet ndërsa janë prezentuar edhe lojtarët e rinj.

Me skuadrën e Besës për herë të parë u prezantuan edhe Leotrim Bekteshi, Yll Myrta, Egzon Shabani, Diar Miftaraj, Arbër Qorraj dhe Përparim Osmani.

Në stërvitjen e parë ka munguar Mensur Duraku që pritet të kaloj te Istogu, shkruan Gazetaolle.com.

Nuk ishte i pranishëm as Florent Qorraj që nënshkroi për Skëndërbeun, por pastaj u kthye në Kosovë.

Nga Besa është larguar Dugagjin Gashi.

Besën do të vazhdojë ta udhëheq Arbnor Morina.

Në ekipin e parë janë futur edhe disa lojtarë nga juniorët ndërsa numri në stëvitjen e parë ishte 29 futbollistë.

besaa

 

Lojtarët e KF Besa 2015/2016

1.Flamur Neziri (portier)

2.Shpëtim Zhara

3.Agron Cacaj

4.Donart Sheqerolli

5.Fisnik Papuqi

6.Fetim Kasapi (Kapiten)

7.Elvis Hysenaj

8.Mark Milicaj

9.Valmir Bytyqi (portier)

10.Florent Papuqi

11.Albert Dabiqaj

12.Mergim Rexhaj

13.Fidan Hasani

14.Fatih Karahoda

15.Genis Kastrati

16.Denis Agoviq (portier)

17.Lis Haxhidauti

18.Kastriot Rexha

19.Qëndrim Dautaj

20.Diar Miftaraj

21.Leotrim Bekteshi

22.Yll Myrta

23.Egzon Shabani

24.Arbër Qorraj

25.Perparim Osmani

26.Edmond Kuqi

27.Qerim Gashi

28.Arianit Gervalla

29.Endi Gega (portier)