Osimhen shkoi t’i kërkonte falje tifozes që e goditi me top, por me vështirësi u rikthye në fushë

Victor Osimhen u ngjit në tribunë për t’i kërkuar falje një vajze të re pasi e goditi aksidentalisht me një top gjatë ngrohjes.

Napoli kaloi 16 pikë përpara Interit të vendit të dytë, i cili përballet me Milanin në derbi sonte, me një fitore 3-0 ndaj Spezias sot.

Megjithatë, nuk ishin dy golat e sulmuesit 24-vjeçar nigerian që kapën kryetitujt.

Gjatë ngrohjes para ndeshjes, Osimhen kishte gjuajtur një top në turmë, duke goditur të tifozen e re.

Më pas ai vrapoi të hynte në tribunë, duke shkuar drejt vajzës në mënyrë që të kërkonte falje.

Megjithatë, ndërsa ai u përpoq të ribashkohej me shokët e tij të skuadrës në terren, ai u vërshua nga mbështetësit që u përpoqën me dëshpërim të bënin selfie me të.

Dhe siç tregojnë pamjet, një numër prej tyre e kapën për krahu sulmuesin, me njërin madje u përkul për të folur me të ndërsa ai ngjitej mbi tabelën e reklamave.

Ylli i kthehet fitoreve, triumfon ndaj Bashkimit

Prishtina fiton me lehtësi ndaj Prizrenit