Orët e fundit të legjendës Pele, po jep mesazhe lamtumire për familjarët

Legjenda e futbollit Pepe, duket se dalëngadalë po e humb betejën ndaj kancerit. 

Ai tanimë e ka të vështirë edhe komunikimin me familjarët e tij dhe shihet që merr frymë me vështirësi, shkruan Gazeta Olle.

Tri herë fituesi i Kupës së Botës të ciliti iu hoq një tumor nga zorra e trashë në shtator 2021, u shtrua në spitalin “Albert Einstein” në Sao Paulo më 29 nëntor 2022 dhe e kaloi ditën e Krishtlindjes në gjendje të rënduar i rrethuar nga familjarët.

Në videon e postuar me titullin “Pele u thotë lamtumirë familjes dhe miqve nga shtrati i spitalit”, legjenda është regjistruar duke komunikuar me vështirësi. /Gazeta Olle/ 

Te Real Madridi e presin së shpejti pensionimin e Kroos

Adnan Januzaj mund t’i bashkohet Mujës tek Antwerp