Orari: Ndeshjet e Ligës së Parë, kryesisht të shtunën

Është zbuluar orari i javës 17 të Ligës së Parë. Kryesisht ndeshjet do të luhen të shtunën, duke filluar nga ora 13:00.

Takimi i vetëm që luhet të dielën është ai mes Vllaznisë së Pozharanit dhe Llapit, ndërsa Lepenci – Rahoveci luhet të hënën.

Kryendeshja e kësaj jave është ajo mes KEK-ut e Lirisë, që luhet në Kastriot.

 

 

Orari – Java 17

 

E shtunë

KEK-u – Liria

Ulpiana – Dukagjini

Ballkani – Kosova (P)

Flamurtari – F-Kosova

2 Korriku – Gjilani

R.Sadiku – Deçani

 

E diel

Vllaznia (P) – Llapi

 

E hënë

Ferizaj: Lepenci – Rahoveci

 

(Ndeshjet fillojnë në ora 13:00)