Orari i skuadrave pretenduese për titull kur kanë mbetur edhe tetë xhiro drejt fundit

Drita, Ballkani dhe Prishtina janë në garë të ngushtë për titull këtë sezon në Superligën e Kosovës.

Drita është lider me 61 pikë, Ballkani vijnë pas tyre me 58 pikë, ndërsa Prishtina është e treta me 57 pikë.

Sipas njohësve të futbollit ndeshjet mes këtyre skuadrave do ta vendosin luftën për titull, shkruan GazetaOlle.

Pikërisht të tre pretendentët për titull, do të takohen mes veti, ku Drita shihet më e avantazhuar pasi i zhvillon dy ndeshje në shtëpi. Prishtina e zhvillon një ndeshje në shtëpi, ndërsa Ballkani të dyja si mysafir.

Më poshtë e keni orarin e plot të tre pretendentëve për titull të kampionit.

Java 29

Trepça ’89 – Drita

Prishtina – Arbëria

Feronikeli – Ballkani

Java 30

Drita – Prishtina

Ballkani – Gjilani

Java 31

Besa – Drita

Ballkani – Llapi

Prishtina – Trepça ‘89

Java 32

Drita – Feronikeli

Llapi – Prishtina

Drenica – Ballkani

Java 33

Besa – Prishtina

Gjilani – Drita

Ballkani – Arbëria

 

Java 34

Prishtina – Feronikeli

Drita – Ballkani

Java 35

Drenica – Drita

Gjilani – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Java 36

Prishtina – Ballkani

Drita – Arbëria

Renditja