Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

Kampionatin Evropian 2024, Shqipëria do ta nis më 15 qershor me duelin kundër Italisë.

Ky ballafaqim do të luhet në “Westfalenstadion” të Dortmundit.

Më 19 qershor, ballafaqimin e dytë të Grupit B, Shqipëria e luan kundër Kroacisë.

Do të luajë në Hamburg, në “Volksparkstadion”.

Ndërkohë, ndeshjen e tretë dhe të fundit do ta zhvillojë kundër Spanjës më 24 qershor, në “Merkur Spiel-Arena” të Duesseldorfit.

Shorti i “Euro 2024”: Shqipëria në grupin e ‘ferrit’

Duka: Bëhesh i fortë kur luan kundër të fortëve, për këtë quhet turne final evropian