Orari i Ligës së parë: Pesë ndeshje të shtunën, tri të dielën

Është publikuar orari i ndeshjeve të Ligës së Parë, nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Pesë ndeshje zhvillohen të shtunën dhe tri të dielën.

E shtunë

F-Kosova – Vllaznia (P)
Rahoveci – Ferizaj
2-Korriku – Vitia
R-Sadiku – Kosova (P)
Ballkani – Vëllaznimi

Trepça –Behari

E diel

Dukagjini – KEK-u
Luftëtari – Flamurtari