Orari i Ligës së Dytë dhe i juniorëve

Liga e Dytë do të zhvillohet kryesishtë në ditën e diel. Ndeshja derbi në Ligën e Dytë, grupi A, do të zhvillohet në mes të Rilindja së Kosovës dhe Lugut të Beranit.

Në Grupin B, skuadrat që mëtojnë Ligën e Parë dhe kanë orarë më të lehtë pasi Vitia pret Ardhmënin, ndërsa Kamenica pret Galaksinë.

Te juniroët në Superligë ndeshja kryesore do të zhvillohet ndërmjet Vëllaznimit dhe Kosovës së Vushtrrisë.

 Liga e Dytë – Grupi (A)- Java e16-të

E  diel

Luftëtari – Leshani

Minatori – Iliria

Rilindja e Kosovës – Lugu i Beranit

Opoja  pushon

Behari pushon

E hënë

Vicianumi – Besa

Liga e Dytë – Grupi (B) – Java e 16-të  

E shtunë

Kamenica – Galaksia

18- Korriku – Rinia

E diel

Bashkimi – Kastrioti

Vitia – Ardhmënia

Besëlidhja – Vjosa

T.Çanga – Kaolini

 (Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 14:00)

Superliga – Juniorët  -Java e 20

E shtunë

Vëllaznimi – Kosova (V)

Trepça-89 – Rilindja

E diel

Llapi – Bardhi

Feronikeli – Ferizaj

R. Sadiku – Flamurtari

Drita  pushon

E hënë

Besa – 2-Korriku

Prishtina – Drenica

(Ndeshjet fillojnë në ora 11:00)

 

Liga e Parë  –  Java e 10-të

E shtunë

Gjilani – Liria

Gjakova – Istogu

Trepça – Istogu

Hajvalia pushon

(Ndeshjet fillojnë në ora 11:00)