Orari dhe gjyqtarët e xhiros së 30-të

Raised referee flag.

Elita e futbollit kosovar tashmë ka hyrë në fazën përfundimtare, ndërsa shumë dilema ende kanë mbetur të zgjidhen.

Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë është shumë e fortë.

Tashmë janë caktuarë gjyqtarët për javën e 30-të derisa derbi Drita – Prishtina i është besuar Dardan Çakës.

Një sfidë e nxehtë është edhe ajo ndërmjet Llapit e Dukagjinit derisa drejtësinë këtu do ta ndajë Genc Nuza.

Më poshtë gjeni komplet delegimin e gjyqtarëve për këtë javë.

Lajm i mirë për Chelsean dhe Kombëtaren e Shqipërisë, Broja fillon stërvitjet

135 vite më parë u krijua liga e parë e futbollit në botë: Këto ishin 12 klubet që garuan dhe kampioni i atij viti