Opsioni i ri për Shaqirin

Inter e ka nxjerr në shitje Xherdan Shaqirin. Dhe, pas interesimit nga Stoke City e Atletico Madrid, “Sportmediaset” raporton se mesfushori kosovar mund të transferohet në Londër, më saktësisht në Tottenham.

Kjo, për shkak se klubet janë duke negociuar një marrëveshje të shkëmbimit mes Shaqirit dhe mesfushorit argjentinas, Erik Lamela, ish futbollist i Romës.