Fabregas operohet me sukses

 Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas ka kryer me sukses operimin në hundën e thyer.

Reprezentuesi i Spanjës luajti në ndeshjet e fundit me maskë, pas dëmtimit të marrë në prill ndaj Stoke Cityt.

Në lajmin e publikuar nga Chelsea për operimin e Fabregasit, dhuthet se gjithçka ka kaluar me sukses dhe se problemet tani do të kalohen.

Cesc do të mungojë në turneun e Chelseat në Azi. (Gazeta Olle)