Operohet me sukses futbollisti i Ballkanit, kishte këputur ligamentin e gjurit në miqësore

FC Ballkani njofton se futbollisti i skuadrës, Rrustem Hoxha është operuar dhe e ka kaluar atë me sukses. 

Hoxha kishte për pësuar lëndim në ndeshjen miqësore ndaj Shkupit, shkruan Gazeta Olle.

Ekzaminimet treguan se ai e ka këputur ligamentin e gjurit.

Njoftimi i plotë nga FC Ballkani: 

Lojtari ynë, Rustem Hoxha, pësoi lëndim në ndeshjen miqësore kundër Shkupit e fatkeqsisht pas ekzaminimëve në Shqipëri, rezultatet treguan qe e ka këputur ligamentin e gjurit.
Teksa sot ka përfunduar me sukses operimin .
Ky lëndim do ta lërë jashtë fushës disa muaj.
Ne i dëshirojmë shërim të shpejtë e të lehtë, dhe kthim sa më të shpejtë në fushat e gjelbërta🧡🖤 @rustem_hoxha5
.
.
#fcballkani

/Gazeta Olle/ 

Zyrtare: FC Prishtina vazhdon me prezantime, nënshkruan me portierin e ri

Agim Ademi jep lajmin e madh: Edhe një fushë e futbollit po bëhet realitet