Odise Roshi gjen skuadër të re, do të luajë në Turqi

Odise Roshi do ta vazhdojë karrierën në Turqi te Buluspor.

Porta e mbrojtur nga një shqiptar, Gentian Selmani, krahu i majtë nga Dejvi Bregu, ndërsa i djathti është mbuluar nga Odise Roshi, “raketa” e kombëtares që gjashtë muajt e fundit ishte i huazuar te Diosgyori VTK në Hungari.

Panorama Sport shkruan se Roshi do të jetë më i paguari te Boluspor, 250 mijë euro në sezon, dhe kjo duket diçka normale, nisur nga karriera dhe eksperienca e tij në Gjermani, Rusi Kroaci.

Roshi pritet të jetë pjesë e rëndësishme e formacionit të Boluspor, që duket se sivjet ka objektiva të rëndësishme dhe do tentojë ngjitjen në Superligën e Turqisë.

Zyrtare: Mateus Levendi nënshkruan me Vushtrrinë

UEFA zbardh emrin e gjyqtarit të finales së Superkupës së Evropës