‘Nxehet’ Ranocchia

Kapiteni i Interit, Andrea Ranocchia ishte mërzitur për barazimin 1:1 me Cesena, dhe tha se përgatitet për një ‘luftë’ kundër Wolfsburg.

“Unë jam me të vërtetë i mërzitur dhe kjo është një turp. Të ekipet që luajnë kundër nesh luftojnë deri në fund edhe ne duhet ta bëjmë këtë”, tha Ranocchia për ‘Sky Sport Italia’.

“Ka edhe 10 ndeshje tjera dhe ne kemi për të synuar vendin e tretë. Ne kishim kaq shumë shanse dhe nuk ishin në gjendje për të vënë në funksion tonin, ndërsa në pjesën e pasme (mbrojtje) ne e pranojnë me çdo gabim”.

“Tani ne duhet ta kthejmë këtë zemërim në energji pozitive të enjten, pasi ajo do të jetë ndeshja e jetës”.

Inter ka humbur ndeshjen e parë 3:1 në Wolfsburg, kështu që është më e vështirë për të përparuar në raundin tjetër të Europa League, apo të përfundojë në tre pozitat e para në Serie A?

“Të dyja janë të vështira, por jo të pamundura”, përfundoi Ranocchia.