Nuk ndodhë që 28 vjet, por Van Gaal mund ta thyej këtë rekord të zi

Eliminimi i mundshëm i Manchester Unitedit nga Kupa FA, do të bënte që skuadra nga “Old Trafford” të ketë edicionin më të tmerrshëm që nga viti 1978.

Pas rrëshqitjes nga Capital One Cup dhe mos-përfshirjes në luftën për titullin kampion në Angli, Louis Van Gaal duhet të kalojë në rrethin tjetër të FA-së, pasi që dorëzimi në të tri frontet kaq herët s’i ndodhë Unitedit që nga viti 1978, transmeton Gazetaolle.com.

“Djajtë e kuq” në kudër të Kupës FA e kanë përballë skuadrën e Prestonit.