Nuk ndalen golat, shënohet i dyti në ndeshjen, Arsenal – Manchester City

Është shënuar goli i dytë në derbi e kësaj jave në Premierligë.

Manchester City tashmë ka dyfishuar ndaj Arsenalit, përcjellë Gazeta Olle.

Golin e dytë në ndeshje e ka shënuar Sterling në minutën e 15’të, pas asistimit nga De Bruyne.

De Bruyne ishte protagonist edhe te goli i parë¸pasi e ka shënuar atë.

Belgu, te goli i shënuar është asistuar nga Gabriel Jesus.

Aktualisht, po zhvillohet minuta  25-të, dhe rezultati vazhdon të jetë 2-0.