Nuk ndalen golat e shqiptarëve, shënon edhe Mustafi (VIDEO)

Gjermania ka thelluar edhe më tej epërsinë në ndeshjen kundër San Marinos në kuadër të kualifikimeve në Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Ylli shqiptar Shkodran Mustafi ka shënuar për 5 me 0 në ndeshjen që është duke u zhvilluar në stadiumin ‘Nurnberg’.

Mbrojtësi i Arsenali realizoi gol të bukur në minutën e 47′ të ndeshjes.

Draxler (11′), Wagner (16′, 29′) dhe Younes (38′) janë autorët e golave të tjerë nga skuadra e Joachim Low.

GOLI – KLIKO