Nuk ndalen golat, City po e shkel Arsenalin pas pjesës së parë

Manchester City ka shkuar në epërsi me tre gola pas pjesës së parë në takimin ndaj Arsenalit.

Është belgu, Kevin De Bruyne që ka shënuar golin e tij të dytë personal dhe të tretin për Cityn, shkruan Gazeta Olle.

De Bruyne shënoi në minutat 2’ dhe 40’, ndërsa ishte protagonistë edhe te goli i dytë.

Ai asistoi për Sterlingun në minutën e 15-të.

Më poshtë goli i tretë: