Nuk ka fitues në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë, Milan dhe Inter ndahen në paqe

Milani dhe Interi luajtën ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, duke e mbyllur baras 0-0.

Ndeshja nisi furishëm dhe pritej që të kishte gola, por të dy skuadrat respektuan më shumë se që duhet njëra tjetrën.

Rastin e parë të mirë e kishte Alexis Saelemaekers, por që goditja e tij u prit nga Samir Handanovic.

Menjerhë pas tij një kombinim i mirë mes Olivier Giroud dhe Theo Hernadez rrezikoi portën e Interit, por që goditja shoi ngjitur me shtyllën.

Në fund të pjesës së parë Interi kërkoi penallti pas një rrëzimi në zonë të Hakan Calhangolut, por gjyqtari nuk vendosi për penallti.

Pjesa e dytë ishte më e plogësht, ku munguan rastet e mira.

Kjo ndeshje lë të hapur gjithçka për ndeshjen kthyese, ku edhe do të caktohet finalisti.

Gjest i mrekullueshëm nga Arsim Kabashi ‘Cima’ dhe Florim Zuka ‘Tali’ – dhurojnë mijëra euro për Fondin e Sigurisë

Abramovich vendos për shitjen e Chelseat, po i shqyrton ofertat